:: Poradnia Psychologiczna

Małżeństwa borykające się z kłopotami związanymi z rozrodczością często nie znajdują zrozumienia nawet w najbliższym otoczeniu. W czasach, w których "chcieć, to móc" dominuje chyba we wszystkich dziedzinach życia, doświadczenie choroby czy niemocy w tej intymnej sferze może powodować u kobiety i mężczyzny poważne kryzysy rzutujące na relacje małżeńskie, rodzinne, społeczne jak również zawodowe.
Problemy ze zdrowiem prokreacyjnym to w naszym społeczeństwie nadal wstydliwy temat

Poradnia psychologiczna w Instytucie Rodziny jest miejscem, w którym można szczerze rozmawiać o swoich problemach, uczyć się z nimi żyć i nabierać sił na konfrontację z rzeczywistością, w której się jest na co dzień. Do poradni psychologicznej zapraszamy oboje małżonków, bo wszystko, co dotyczy jednego z nich, dotyczy ich obojga.
Pojawiające się problemy ze zdrowiem, wizyty u lekarzy, specjalistów, badania - to czynniki utrudniające podtrzymywanie prawidłowych relacji małżeńskich. Zdarza się, że małżonkowie, wspólnie dążąc do ważnego dla nich celu (poprawa zdrowia, poczęcie dziecka), mimowolnie „rozchodzą się” emocjonalnie, wywołując w sobie nawzajem poczucie osamotnienia, utraty uczuć czy braku nadziei. Naszą rolą jest wysłuchiwanie, towarzyszenie w przeżywanych emocjach, pomoc w znalezieniu rozwiązania, wspieranie, dodawanie nadziei....
Jednak przede wszystkim zwracamy uwagę na szukanie, dawanie i znajdowanie miłości oraz wsparcia w relacjach małżeńskich. Naszą pracę opieramy na szacunku do Pacjenta, akceptując jego wybory, decyzje, wątpliwości...

W Instytucie Rodziny każdy Pacjent spotka się z respektowaniem swojego światopoglądu, wiary i uczuć religijnych w kwestii badań, rozmów czy podejmowanych działań. Istotą pracy naszego zespołu jest pomoc Pacjentowi, a podstawą tej pomocy - poszanowanie godności człowieka.