Poradnia kardiologiczna

Jak zadbać o swoje serce?

Choroby serca rozwijają się powoli, a czujność pacjentów usypia przekonanie, że kłopoty z sercem dotyczą w szczególności osób starszych. Niestety z powodu braku ruchu, nieodpowiedniej diety, ciągłego stresu i używek, coraz częściej obserwujemy choroby układu sercowo-naczyniowego u osób młodych. Miażdżyca naczyń krwionośnych, nadciśnienie czy zawał mięśnia sercowego to tylko niektóre przykłady zagrożeń wynikających ze współczesnego stylu życia.

Zakres działań poradni:

 • konsultacje kardiologiczne
 • konsultacje skierowane do pacjentów z nadciśnieniem tętniczym
 • badanie EKG

Wywiad z dr n. med. Ewą Żylińska, kardiologiem - hiopertensjologiem

Kto jest narażony na choroby serca? Czy mają one wpływ na płodność? Czy mężczyźni powinni obawiać się leków na nadciśnienie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w pierwszej części rozmowy z lekarzem specjalistą kardiologiem i hipertensjologiem, dr n. med. Ewą Żylińską z Poradni Kardiologicznej Instytutu Rodziny

Co można zrobić by zmniejszyć ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego?

Jak zadbać o swoje serce podpowie lekarz kardiolog, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego. W pracy kardiologa ważne miejsce zajmuje prowadzenie działań profilaktycznych, w szczególności edukacja pacjentów oraz wspieranie ich w modyfikacji stylu życia. Współpraca z lekarzem kardiologiem i podjęcie zalecanych przez niego zmian zmniejszy ryzyko rozwinięcia się choroby lub pogłębienia istniejących już problemów kardiologicznych.

Umów wizytę

  Poznaj naszych specjalistów

  przyjmujących w Poradni kardiologicznej

  Ewa Żylińska

  dr n.med., specjalista chorób wewnętrznych, kardiologii, hipertensjologii