fizjoterapeutka uroginekologiczna
Pani Izabela Szulińska jest absolwentką Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w fizjoterapii zaburzeń dna miednicy.
Swoją wiedzę i doświadczenie z fizjoterapii uroginekologicznej zdobywała już podczas studiów, a także w trakcie pracy w znanych, warszawskich gabinetach fizjoterapii uroginekologicznej. W pracach dyplomowych opracowała autorski program adresowany do kobiet, które mają problem z rozejściem mięśni prostych brzucha oraz badała wpływ aktywności fizycznej na bolesne miesiączkowanie. Doskonali swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach m.in. „Fizjoterapia zaburzeń dna miednicy”, „Osteopatyczna diagnostyka i leczenie narządów trzewnych”, „Kompleksowa terapia kręgosłupa-techniki manualne w ujęciu osteopatycznym”, „Aktywność fizyczna kobiet w ciąży z wykorzystaniem elementów fizjoterapii”, „Kinesiology Taping w ciąży”, „Kompleks miednicy w ujęciu praktycznym”, „Fizjoterapia w uroginekologii interdyscyplinarnie”, „USG dna miednicy (Pelvic Floor Sonography – PF-Sono) i nowoczesna pessaroterapia”, „Pelvic Floor Sonofeedback Therapy (ultrasonografia w fizjoterapii zaburzeń dna miednicy”, „Biopsychosocial Reframed: Budowanie Solidnych Fundamentów w Terapii Bólu Przewlekłego”, „Zastosowanie technik Low Pressure Fitness (hipopresji) w terapii uroginekologicznej oraz treningu medycznym”, „Kompleksowa ultrasonografia uroginekologiczna”, „Suche Igłowanie blizn. Superficial Scar Dryneedling”.
Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem klinicznym z kobietami na każdym etapie życia. W Poradni fizjoterapii pracuje z nastolatkami, kobietami w okresie starań o dziecko, w czasie ciąży, na etapie przygotowania do porodu i po porodzie. Wspiera pacjentki, które borykają się z bólem przewlekłym (np. przy endometriozie – bolesnym współżyciem i miesiączkowaniem) i napięciem w ciele spowodowanym przeciążeniem organizmu lub stresem. Również pacjentki w okresie menopauzy i seniorki odnoszą wiele korzyści z konsultacji uroginekologicznych z Panią Izabelą.
W swojej pracy wykorzystuje wiele działań fizjoterapeutycznych m.in. ćwiczenia rehabilitacyjne, terapię manualną, metody wspomagające, takie jak biofeedback EMG/USG, kinesiology taping tzw. plastrowanie, suche igłowanie.
W swoim stylu pracy z pacjentkami koncentruje się na ich potrzebach, aby indywidualnie dopasować terapię. Stara się także wspierać swoje pacjentki w rozwijaniu poczucia radości
i zadowolenia ze swojego ciała.