Poradnik pacjenta

Przydatne informacje i wskazówki dla pacjentów Instytutu Rodziny

Zobacz na mapie jak do nas najłatwiej dotrzeć. Sprawdź też gdzie możesz zaparkować oraz jak dojedziesz do nas korzystając z komunikacji miejskiej.

Przygotowaliśmy zestaw odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania naszych pacjentów. Jeśli chcesz szybko uzyskać więcej informacji a nie możesz w tym momencie skontaktować się z recepcją, skorzystaj z tej opcji.

Informację o tym jak przetwarzamy Twoje dane osobowe znajdziesz w przygotowanej dla Ciebie Klauzuli informacyjnej

Możesz pobrać wnioski czy formularze i wypełnić je spokojnie w swoim domu. Pamiętaj jednak, iż podpis na upoważnieniach musi być złożony w obecności pracownika recepcji.

Jeśli potrzebujesz uzyskać kopię dokumentacji medycznej, to możesz to zrobić bezpośrednio na recepcji lub kontaktując się z nami telefonicznie czy też mailowo. Przygotowana kopia dokumentacji medycznej będzie czekała na Ciebie następnego dnia roboczego. Za przygotowanie dokumentacji medycznej nie pobieramy opłat.
Jeśli chcesz upoważnić inną osobę do odbioru Twojej dokumentacji, możesz to zrobić na miejscu w recepcji podpisując odpowiednie upoważnienie dla tej osoby.

Jeśli jesteś pod opieką naszych lekarzy, recepty na stale przyjmowane leki mogą być wystawione przez lekarza bez konieczności odbycia wizyty. W tym celu skontaktuj się z recepcją. Pamiętaj jednak, że lekarz zawsze może poprosić Cię o przybycie na wizytę kontrolną.
Wystawienie recepty wiąże się z opłatą za tzw. wizytę receptową w wysokości 75 PLN.

Jesteśmy placówką niepubliczną, stąd też nasze usługi są odpłatne. Należność można regulować gotówką lub karta płatniczą.
Wystawiamy także imienne faktury jeśli o to poprosisz płacąc za wizytę lub badania. Na podstawie paragonu fiskalnego można to zrobić również innego dnia, lecz nie później niż w ciągu 3 miesięcy od daty wystawienia paragonu. Pamiętaj jednak, iż wystawienie faktury do paragonu jest możliwe tylko wtedy, gdy na paragonie znajduje się NIP nabywcy podany na recepcji podczas dokonywania płatności za usługę.

Zaparkować możesz na publicznie dostępnych miejscach parkingowych przy ul. Romera.
Istnieje również możliwość parkowania bezpośrednio przed budynkiem na wyznaczonych miejscach parkingowych.

Dotrzesz do nas metrem, jesteśmy zlokalizowani 5 minut od stacji metra STOKŁOSY.

Jeśli preferujesz komunikację autobusową to w bezpośrednim sąsiedztwie Instytutu Rodziny znajduje się przystanek DUNIKOWSKIEGO, na którym zatrzymują się autobusy linii: 136, 179, 195, 209, 239.

Instytut Rodziny zlokalizowany jest z budynku w pełni dostosowanym dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku skorzystasz z windy, natomiast wszystkie nasze gabinety lekarskie jak również toalety zaprojektowane zostały uwzględniając potrzeby osób mających trudności w poruszaniu się.

Chcesz umówić wizytę?

Zadzwoń +48 22 100 6427 lub skorzystaj z formularz kontaktowego ...