Poradnia urologiczna

Diagnostyka i ewentualne leczenie urologiczne mają znaczenie dla zdrowia mężczyzny

Poradnia urologiczna w Instytucie Rodziny funkcjonuje od wielu lat. Jest to jeden z kluczowych elementów szczegółowej diagnostyki i przyczynowego leczenia naszych Pacjentów. W ramach poradni realizujemy również rozbudowaną diagnostyką z USG jąder włącznie.

Skrót ten rozwijany jest jako Fellows of the European Board of Urology (EBU). Oznacza to więc, że dany lekarz jest członkiem Europejskiej Sekcji Urologicznej. Aby dostać się do tego prestiżowego grona, lekarz musiał zdać odpowiedni egzamin.

Kiedy warto skorzystać z konsultacji urologicznej?

Leczenie niepłodności – niepłodność także dotyczy mężczyzn
Szacuje się, że niepłodność, w 50% przypadków, wynika z zaburzeń zdrowia mężczyzny. Dlatego tak ważna jest staranna diagnostyka mężczyzn i podjęcie stosowanego leczenia.

Przyczyny zaburzeń płodności i obniżonej płodności mężczyzn mogą być związane z funkcjonowaniem różnych układów, w tym układu moczowo-płciowego. Przykładem takich zaburzeń mogą być m.in., żylaki powrózka nasiennego oraz zakażenia układu moczowo-płciowego.

 • Podczas konsultacji urologicznej lekarz sprawdza, czy u podstaw niepłodności męskiej leżą zaburzenia w funkcjonowaniu układu moczowo-płciowego oraz podejmuje ewentualne leczenie.

Profilaktyka nowotworów – co każdy mężczyzna wiedzieć powinien

Nowotwory jąder mogą rozwijać się bardzo szybko, jednak wcześnie wykryte dają nawet 95% szans na wyleczenie. Nowotwór jądra jest najpowszechniejszym nowotworem w grupie młodych mężczyzn w wieku 14-35 lat.

 • Na wizycie urologicznej dowiesz się, jak wykonywać samobadanie jąder oraz wykonasz profilaktyczne USG jąder. Jeśli coś Cię niepokoi, będziesz mógł porozmawiać o tym z lekarzem.

Nowotwory prostaty, dotyczą mężczyzn powyżej 45 roku życia. Jeśli ktoś z Twoich bliskich chorował na raka prostaty, badaj się regularnie.

 • Na wizycie urologicznej lekarz zleci badanie poziomu PSA, zbada prostatę i udzieli Ci wszelkich potrzebnych informacji, abyś mógł dbać o swoje zdrowie.

Webinar z lekarzem urologiem

Poradnia urologiczna: usługi

Umów wizytę

  Poznaj naszych specjalistów

  przyjmujących w Poradni urologicznej

  Sebastian Piotrowicz

  dr n. med., specjalista urologii, androlog kliniczny EAA