O nas

Klinika powołana z szacunku do życia ludzkiego

Z szacunku do życia ludzkiego

Nasza placówka powstała jako odpowiedź na rosnący problem niepłodności dotykający naszego społeczeństwa – współczesnych ludzi. Wiele osób, których dotyka ta trudność, zadaje sobie pytanie „Co robić? Przecież pragniemy czegoś dobrego”.

Nie ukrywamy, że dla nas wszystkich, pracujących w Instytucie Rodziny wartością niepodważalną jest życie ludzkie, od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Zatem z szacunku do życia ludzkiego utworzyliśmy Instytut Rodziny, starając się podkreślić aspekt piękna relacji w rodzinie tej utworzonej jak i tej, w której się narodziliśmy. Nie jest to jednak jedyny powód, jaki stoi u podstaw naszego ośrodka. Równie istotnym wobec problemów zdrowia prokreacyjnego aspektem jest zintegrowane podejście do kwestii zdrowia osoby w wieku rozrodczym. NaProTechnologia traktuje właśnie o tym.

Agnieszka i Bartosz Bujak

Założyciele

Instytut Rodziny – jak z trudnych doświadczeń powstają dobre owoce

Powstanie Instytutu Rodziny to wyraz wdzięczności małżonków Agnieszki i Bartosza Bujaków za dar rodzicielstwa. To też zasługa maleńkiej Antosi, która na krótko pojawiła się na świecie pod sercem swojej Mamy, ale wystarczająco długo, by ten świat zmienić.

Strata córeczki a następnie radość z ponownego rodzicielstwa zainspirowały małżonków Agnieszkę i Bartosza Bujaków do założenia Instytut Rodziny. Gdy dotknęła ich starta dziecka, byli już rodzicami dwójki synów Janka i Kuby. Wcześniej nie musieli konfrontować się z osobistymi trudnościami w powiększeniu rodziny. W swoich nowych i niełatwych doświadczeniach jak w lustrze, zobaczyli problemy i pytania innych par, które zmagają się z niepłodnością. Dlaczego nas to spotkało? Do kogo możemy zwrócić się o pomoc? Jakie leczenie będzie dla nas dobre?

Zaczęli szukać pomocy. Poznali instruktora Modelu Creighton, który pokierował ich dalsze kroki do lekarza zajmującego się leczeniem niepłodności z zastosowaniem naprotechnologii. Po trudnym leczeniu pod sercem Agnieszki pojawiła się Klara, która teraz ma 9 lat. W 2016 do rodziny Bujaków dołączył Antek. Małżonkowie ufają, że dane im będzie przyjmować kolejne dzieci.

Wyjątkowe miejsce, z wyjątkową historią

To właśnie z tej historii wyrasta Instytut Rodziny, który działa od 2012 roku. Od samego początku jest miejscem pomocy tym, którzy doświadczają niepłodności. W ciągu sześciu lat rozszerzył swoją działalność i stał się przychodnią o profilu interdyscyplinarnym. Specjaliści różnych dziedzin medycyny współpracują ze sobą dbając o zdrowie kobiet, mężczyzn, par oraz dzieci. Dodatkowo, działania medyczne wspierają instruktorzy metod rozpoznawania płodności oraz specjaliści z zakresu psychologii i dietetyki.

Co jest dla nas ważne?

Najwyższą wartością, którą kierujemy się w naszej pracy, jest szacunek dla życia ludzkiego od momentu poczęcia. Dlatego w Instytucie Rodziny nie stosujemy technik wspomaganego rozrodu, a rozwijamy przyczynowe leczenie niepłodności z zastosowaniem naprotechnologii. Szukamy przyczyn niepłodności i proponujemy odpowiednie leczenie. Oczekiwanym skutkiem tych działań jest poprawa stanu zdrowia prokreacyjnego małżonków i naturalne zajście w ciążę.

Warunki i komfort leczenia

Staramy się stale rozwijać i podnosić komfort leczenia naszych pacjentów

Instytut Rodziny

Instytut Rodziny to przyjazna i życzliwa atmosfera, o którą dbamy. To także wnętrza, w których możesz poczuć się dobrze i wygodnie. Staramy się, by czas spędzony u nas dał chwilę wytchnienia, nawet jeśli jest to oczekiwanie na wizytę.

Gabinety lekarskie urządziliśmy z szacunkiem dla Twojego poczucia intymności i bezpieczeństwa oraz wyposażyliśmy w sprzęt najwyższej jakości.  Nasze wnętrza dostosowaliśmy także dla tych, których potrzeby są szczególne – dla osób z niepełnosprawnością oraz rodziców małych dzieci.