Poradnie i pracownie diagnostyczne

Poradnia leczenia niepłodności

Kompleksowe podejście do diagnostyki i leczenia niepłodności małżeńskiej

Przyczynowe leczenie niepłodności z zastosowaniem naprotechnologii kierujemy do tych par, które chcą poznać przyczynę niepłodności i rozpocząć leczenie, aby następnie móc naturalnie zajść w ciążę. U podstaw naszej pracy leży poniższe założenie: Niepłodność jest wynikiem nieprawidłowości i chorób, które pojawiają się w organizmie i które powinny być leczone tak, jak każde inne problemy zdrowotne. Dlatego, głównym celem leczenia jest przywrócenie zdrowia i prawidłowej płodności.

Poradnia rozpoznawania płodności

Systematyczna obserwacja cyklu sprawie, że więcej wiesz o swoim stanie zdrowia.

Większość kobiet wie, ile trwają przeciętnie ich cykle i kiedy miały ostatnią miesiączkę. Gdy zagłębimy się w to: jak wygląda cykl, czym się charakteryzuje i przeanalizujemy jego przebieg, dowiesz się o swoim zdrowiu znacznie więcej. Jak to zrobić? Zacznij obserwować swój cykl!

Poradnia położniczo-ginekologiczna

Troska o zdrowie kobiety

Na każdym etapie Twojego życia ważne jest to, jak się czujesz.  Instytut Rodziny to miejsce, w którym dbamy o zdrowie kobiet w każdym wieku. Zobacz, co możemy Ci zaoferować.

Poradnia endokrynologiczna

Wsparcie w przywróceniu prawidłowej gospodarki hormonalnej

Problemy hormonalne mają wpływ na funkcjonowaniu całego organizmu, dlatego tak ważne jest, by skutecznie je leczyć. Prawidłowa gospodarka hormonalna odpowiada nie tylko za płodność człowieka, ale również szereg innych czynności naszego organizmu, o których nawet nie myślimy, począwszy od nastroju a skończywszy na zdrowej skórze.

Poradnia andrologiczna

Wsparcie procesu leczenia niepłodności mężczyzn

Szacuje się, że od 10 do 15% par jest dotkniętych niepłodnością, a u większości przypadków jest spowodowana całkowicie lub częściowo czynnikiem męskim. Co więcej, od początku XX wieku obserwuje się systematyczny spadek parametrów męskiego nasienia, zarówno jeśli chodzi o liczebność plemników, jak i ich morfologię.

Poradnia reumatologiczna

Choroby reumatyczne potrafią pogmatwać plany rodzicielskie, ale nie przekreślają macierzyństwa.

Choroby reumatyczne występują częściej u kobiet niż u mężczyzn. Niestety choroby te mogą mieć negatywny wpływ na płodność. Dlatego tak ważna jest dobra współpraca lekarza reumatologa z ginekologiem, dzięki której pacjentki z chorobami reumatycznymi zachodzą w ciążę i mogą ją bezpiecznie donosić.

Poradnia internistyczno-żywieniowa

Leczenie farmakologiczne i dietoterapia dobrze się uzupełniają i wpisują w całościowe spojrzenie na Pacjenta. Dlatego w Instytucie Rodziny utworzyliśmy poradnię internistyczno-żywieniową, w której nasi specjaliści łączą ze sobą wiedzę i doświadczenie z zakresu chorób wewnętrznych oraz dietoterapii.  

Poradnia genetyczna

Jakie znaczenie w prowadzeniu par z niepłodnością i/lub stratami ciąży ma współpraca z lekarzem genetykiem?

Jedną z przyczyn problemów z płodnością są zaburzenia genetyczne. Zweryfikowanie, czy u podłoża problemu leżą zaburzenia genetyczne jest szczególnie ważne w przypadku diagnostyki poronień.

Poradnia psychologiczna

Niepłodność nie lubi samotności

Być może podobnie zaczyna się Wasza historia? W takich momentach ważne jest, żeby była przy Was osoba, która będzie potrafiła Was zrozumieć, nazwać to, co przeżywacie i okazać Wam wsparcie. W przyjaznych warunkach będziecie mogli porozmawiać o tym, co czujecie, ale także nauczycie się, jak wzajemnie zadbać o siebie i o Waszą relację w tym trudnym czasie. Psycholog będzie wspierał Was podczas kolejnych etapów leczenia i diagnozy, podpowie, jak radzić sobie ze stresem i zniechęceniem, będzie pomocny w momentach słabości. Jego praca polega na tym, by okazać Wam profesjonalne wsparcie, gdy czujecie, że sytuacja Was przerasta.

Poradnia dietetyczna

Prawidłowa dieta wspomaga Twoją płodność

To, co jesz ma wpływ na to jak się czujesz i jaki jest stan Twojego zdrowia. Czasami, bez pomocy dietetyka, trudno jest zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Dieta ma istotne znaczenie w leczeniu niepłodności jak również w profilaktyce schorzeń, których konsekwencją są zaburzenia zdrowia prokreacyjnego.

Pracownia diagnostyki USG

Dzięki badaniom USG możesz w prosty sposób skontrolować stan swojego zdrowia i zadbać o wczesne wykrycie niepokojących zmian.

Badania USG są nieinwazyjne i bezbolesne, a jednocześnie wnoszą bardzo dużo ważnych informacji o budowie i funkcjonowaniu naszego organizmu. Pozwalają na wykrycie zmian w narządach wewnętrznych i służą profilaktyce nowotworowej. Dzięki USG dopplerowskiemu można dodatkowo sprawdzić, czy przepływ krwi przez żyły i tętnice jest prawidłowy.

Pracownia badania nasienia

Wykonujemy badanie nasienia pozyskanego w wyniku naturalnego współżycia a nie masturbacji

Parametry nasienia współczesnych mężczyzn dramatycznie się obniżają, wpływ na to ma wiele aspektów, niestety większość uznajemy za tzw. czynnik cywilizacyjny. Zastosowanie odpowiedniej terapii andrologicznej może istotnie poprawić jakość nasienia oraz samych plemników.

Poradnia laktacyjna

Wsparcie dla mam oddających swoim dzieciom najlepszy pokarm

Karmienie piersią jest umiejętnością, której każda młoda mama może się nauczyć. Karmiące mamy potrzebują ciągłego wsparcia i zachęty zwłaszcza na początku macierzyństwa oraz fachowej porady, kiedy pojawia się trudności.