Pracownia badania nasienia

Wykonujemy badanie nasienia pozyskanego w wyniku naturalnego współżycia a nie masturbacji

Badanie nasienia (seminogram)

Parametry nasienia współczesnych mężczyzn dramatycznie się obniżają, wpływ na to ma wiele aspektów, niestety większość uznajemy za tzw. czynnik cywilizacyjny. Zastosowanie odpowiedniej terapii andrologicznej może istotnie poprawić jakość nasienia oraz samych plemników.

Badanie nasienia (tzw. seminogram) realizowane jest w oparciu o nowoczesny sprzęt laboratoryjny i komputerowy wraz z możliwością rejestracji foto i wideo oraz obrazowanie pod mikroskopem wraz z wybarwieniem preparatu odpowiednimi odczynnikami. Badanie jest wykonywane zgodnie z normą WHO VI z 2021 roku.

Procedura diagnostyki nasienia w Instytucie Rodziny

Przebieg procedury analizy nasienia w naszej placówce może odbiegać od tego jak badanie to realizowane jest w innych placówkach, gdzie materiał do badania pozyskiwany jest w drodze masturbacji. W naszej placówce nasienie oddawane jest w wyniku naturalnego współżycia w warunkach najbardziej sprzyjających małżonkom.

Ze względu na potrzebę dostarczenia materiału do pracowni w ciągu 30 – 60 minut, badanie wykonywane jest o umówionej godzinie. Prosimy o kontakt z recepcją celem uzgodnienia dogodnego dla Państwa terminu. Na recepcji można również nabyć zestaw do pobrania nasienia jak i uzyskać wszelkie niezbędne informacje w zakresie badania.

Przydatne dokumenty do pobrania

informator mówiący o tym jak przebiega badanie nasienia w Instytucie Rodziny, jak należy się do tego badania przygotować, jak pobrać nasienia i jak dostarczyć próbkę do analizy.

Formularz, który powinieneś wypełnić i dostarczyć wraz z próbką do Pracowni badania nasienia.

Ponad 3000 zbadanych próbek

Analiza nasienia prowadzona jest wg norm WHO i realizowana przez diagnostów posiadających Certyfikat Centrum Kształcenia Klinicznego Europejskiej Akademii Andrologii (EAA).

W ramach naszej pracowni andrologicznej przeprowadzono do tej pory badanie ponad 1000 próbek, doświadczenie to jest bezcenne.

Badania w pracowni andrologicznej

test wiązania z hialuronianem

Umów badanie